Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.03.2011 13:51:59 

KROMĚŘÍŽSKÁ SPODINA

Larp / Bitvy

Zde najdete soupis akcí, kterých se naše skupina zúčastnila


Prokletý Les (2006)

Oficiální stránky - http://proklety-les.unas.cz
Typ akce - Dřevárna (bitva)


Všechno to začalo v pátek 25. 08. 2006 n. l. přesně v 15:00 na Kroměřížském autobusovém nádraží (autobus jsme skoro nestihli). Měli jsme namířeno do Prostějova a odtud už do naší cílové stanice Ptení. Vystoupili jsme na zastávce uprostřed vesnice, kde měl čekat organizátor, ale nikde nikdo! Poté přišlo uvědomění v náš strašný omyl...... jsme někde úplně jinde!!
Máme hubu a tudíž jsme se od místního spolehlivého zdroje (místní drbna na kole) dozvěděli, že Ptenský dvorek je o 2 km dále. Dorazili jsme na vlakovou zastávku Ptení (kdo by čekal, že stanice Ptení není ve Ptení, ale v Ptenském Dvorku) kde nebyla ani noha, natož organizátor....... Začali jsme propadat zoufalství a panice!! Po strávení tvrdé reality jsme se odhodlali k poslední variantě naši cesty. Začali jsme se vyptávat na Františkovu studánku. A tu jsme v dáli uviděli skupinku s meči, štíty, sekerami..... Zhostila se nás radost. Srdečně jsme se s nimi uvítali se slzami v očích :) a vydali jsme se k místu konání bitvy (asi jen pouhé 3 km). Ocitli jsme se uprostřed lesa, kde jsme rozbili tábor a čekali na ostatní.
Večer, jak už to tak bývá, jsme se u ohně blíže seznámili, vykouřili jsme dýmku míru (vodárna) a vypili prakticky všechen alkohol. Vytvořila se aréna, kde se bojovalo o láhev vína, která už byla dávno vypitá. Poté jsme se odebrali ke spánku. Do druhého dne se nás sešly stěží dvě desítky (asi vlivem počasí). Rozdělili jsme se do pěti skupin (lidé, elfové, trpaslící, skřeti a nemrtví). Poté začala bitva (vlastně série bitev). Nikdo neví jak, ale nemrtví zvítězili na celé čáře a získali všechny artefakty. Vlivem nedostatku jídla, nepříznivého počasí a hlavně debilitě některých členů skupiny, kteří si nevzali spacák jsme se k večeru vydali na cestu domů.


BPA (2006)

Oficiální stránky - http://www.ameba.wz.cz/bpa2006
Typ akce - Dřevárna (bitva)


Léta Páně 15. 9. 2006 jsme se vydali na BPA 2006 do Krnova. Cesta by se dala vystihnout jedním slovem...HRŮZA. Dvakrát nám ujel vlak, ztratila se jedna bota a roztrhl se jeden batoh. Do vytouženého cíle jsme dorazili s tří hodinovým zpožděním. Nikde nikdo. Nádraží liduprázdné, očekávaný organizátor nikde. Poté napadlo (což všechny udivilo) Asana podívat se do krčmy. A trefa do černého, byli tam...byli dva...a jedli. Nasměrovali nás na fáborky. Cesta k cíli byla snažší, když jsme narazili na jednoho z ORG. Byl na náš příjezd očividně připraven... měl motorového koně a ochotně nám nabídl, že nám věci vyveze až na kopec. Což byla ta nejochotnější věta od výjezdu z Kroměříže. V té chvíli si to ale nikdo z nás neuvědomil, protože jsme si netušili jaký výstup nás ještě čeká. S vyplázlými jazyky jsme dorazili k cíli (jak kdo, ale kuřák Arab určitě), přivítali jsme se se skupinou Lunaris, postavili jsme stan (mimochodem byli jsme tři ve stanu pro dva :) a padli jsme vyčerpáni k ohni. Překvapením večera pro nás byla exkroměřížačka, která na nás narazila...asi ji k nám přivábila vůně alkoholu.
Noc byla dlouhá, hlučná a příjemná, až na vyděračské organizátorky, kteří požadovali úplatek za příliš krátkou vzdálenost ohniště od lesa (co si holky vymyslí příště :). Ráno bylo mrazivé (hlavně pro Araba, který vyspával svou kocovinu venku). Bitva proběhla podle představ (hlavy a jiné trofeje máme schovány na památku). Skřeti neměli žádnou šanci. Po bitvě, za krásného počasí jsme si váleli šunky u stanu. Odpoledne ještě proběhla bitva (REAL - náběhy proti sobě), což byla ohromná sranda. Večer se zpívalo, pilo a dýmilo :) od každého ohniště. V neděli proběhla Aréna (za účasti Asana a Horseta), to jsme se strašně nasmáli. No...a pak jsme fičeli domů.Pán Prstenů (2009)

Oficiální stránky - http://pp.bitva.cz
Typ akce - Dřevárna (bitva)


Rok se s rokem sešel a je na čase, abychom zase něco napsali o našich zážitcích. :) Tak tedy...byl pátek 15.5.2009 a naše skupina se chystala vyrazit z Kromříže na bitvu PP kamsi za Brno. Bez Záji, ale zato s Phoenixem. Cesta byla příjemná a klidná. V Brně to bylo trochu horší...ale do autobusu jsme se nějakou náhodou dostali. Ten už nás dovezl do Veverské Knínice. Cestou bysme si i zazpívali, ale cesta byla klikatá, vzduch vydýchaný a unava veliká. Po příjezdu do Knínice jsme nevěděli kudy kam, zžíral nas strach a úzkost...domů to bylo daleko, všude plno neznámích tváří...pár divoženek však znalo cestu a tak jsme se nakonec dostali do tábora. Celkem nás překvapilo, že tábor byl rozbit na fotbalovém hřišti, ale co. Houf nadržených orgů, či co to bylo za lidi, nás pozorujíce z židliček s flaškou v ruce, pozoroval při registraci. K překvapení nás všech, kde se vzal, tu se vzal...Horset. :)
Večer...mi co jsme byli nebojujíci, šli jsme spát. Ti co museli být fit na bitvu...tedy Asan. Zůstal kaliti s Horsetem přes noc. V sobotu proběhla bitva, ze které máme spoustu krásných fotek. Cesta tam byla zdlouhavá, avšak prostředí nádherné. Orgové se rozšoupli a pořídili i válečné stroje. Po bitvě se pilo a jedlo co žaludky a močové měchýře stačily. V neděli jsme si před odjezdem dali vodárnu a jeli jsme domů. Počasí celkem vyšlo...takže průběh tohoto víkendu zdál se být uspokojivým. :)
 

TOPlist